معرفی بلوک هبلکس

بلوک هبلکس
بلوک هبلکس
بلوک هبلکس

مزایای بلوک هبلکس

به دلیل وجود سلول های بسته و ساختار سلولی یکنواخت مزایای بلوک سبک هوادار اتوکلاوشده AAC به شرح زیر میباشد:

1_فوق العاده سبک و با استحکام بالا

وزن یک مترمکعب بلوک سبک هوادار اتوکلاوشده AAC ، بسته به رده مقاومتی مورد انتظار از ۴۰۰ تا ۶۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب با مقاومت فشاری میانگین ۳ نیوتن بر میلیمترمربع است و حدود ۳ تا ۴ برابر سبکتر از آجرهای سنتی قدیمی می باشد.

وزن بلوک های هبلکس AAC (بلوک سبک هوادار اتوکلاوشده) همچنین حدود %۵۰ سبکتر از بلوک های سیمانی استاندارد است و به طور کلی استفاده از این بلوک ها بار مرده ساختمان را کاهش داده و امکان ساخت ساختمان های بلند را تسهیل می سازد و موجب سبکتر شدن اسکلت ساختمان می گردد .

براي بلوک هاي هبلکس AAC (بلوک سبک هوادار اتوکلاوشده) در هر مترمربع حداكثر ۲ كيلوگرم و براي مصالح سنتي نظير بلوکهاي سيماني حداقل ٢٠ كيلوگرم ملات استفاده ميشود.براي يك ساختمان با زيربناي ١٠٠٠ متر مربع، در صورت استفاده از بلوک هبلکس AAC به ٤٤٠٠ كيلوگرم چسب و در صورت استفاده از بلوک هاي سيماني به ٤٤٠٠٠ كيلوگرم ملات نياز است.

 

بلوک هبلکس

2_عایق حرارتی عالی

وجود سلولهای ریز هوای موجود در ساختار بلوکهای AAC باعث بوجود آمدن عایق حرارتی مناسبی می شود که موجب کاهش نیاز به تهویه های گرمایشی و سرمایشی میگردد در نتیجه کاهش هزینه های ساخت و ساز را به دنبال دارد.

بلوک های AAC با داشتن ضریب انتقال حرارت 0.09تا 0.11 وات بر متر درجه کلوین به عنوان بهترین عایق حرارتی در بین مصالح ساختمانی سخت شناخته شده است و منجر به صرفه جویی 77درصدی در سیستمهای گرمایشی و 33 درصدی در سیستم های سرمایشی می گردند.

ضخامت ۱۵ سانتی بلوک هبلکس(سبک هوادار اتوکلاو شده) AAC عایقی معادل دیوار دو لایه سفالی که در بین آن یک لایه یونولیت ۵ سانتی نیز وجود دارد، خواهد داشت و در نتیجه در هزینه مصالح و اجرا صرفه جویی می گردد.

به علت تحمل حرارتی بالا می توان از بلوکهای هبلکس AAC برای ساخت کوره های آجرپزی استفاده نمود.

دیوارهای ساخته شده از بلوک های AAC بدلیل اینکه با چسب لایه نازک کار می شوند فاقد پل حرارتی بوده و هدر رفت انرژی از محل ملات همانند دیوارهای سفالی و سیمانی ندارند.

“”ضریب ھدایت حرارت (Thermal conductivity)””:
مقدار حرارتی که در یک ثانیه از یک متر مربع عنصری ھمگن به ضخامت یک متر، در حالت پایدار، عبور می‌کند و اختلافی برابر یک درجه کلوین بین دمای دو سطح طرفین عنصر ایجاد کند.ضریب ھدایت حرارتی با I نشان داده می‌شود و واحد آن [W/m.K] است.

بلوک هبلکس

3_مقاومت بالا در برابر آتش(عایق حریق)

بلوک سبک هوادار اتوکلاو شده( AAC ) مقاومت بسیار خوبی در برابر حمله سولفاتها تا میزان (600mg/l) محلول در آب دارد.

بلوک هبلکس AAC (بلوک سبک هوادار اتوکلاو شده) نمی سوزد و در طبقه بندی اروپایی( استاندارد DIN4102 ) در کلاس A1 مصالح ساختمانی قرار دارد و بعنوان ماده نسوز در بالاترین رده قرار دارد و غیر قابل احتراق فرض میشود.

استقامت حرارتی بلوکهای هبلکس AAC( بلوک سبک هوادار اتوکلاوشده) به دمای بالای ۱۴۰۰ درجه سانتیگراد میرسد . بطوریکه یک بلوک به ضخامت 10 سانتیمتر بسادگی بمدت 4 ساعت در معرض مستقیم حریق مقاوم بوده و بدون اینکه ذوب شده یا آسیبی ببیند به ساکنین اجازه داده تا محل را بسلامت ترک کنند.حتی بعد از آتش سوزی نیز دیوار استقامت و مقاومت لازم را از خود نشان می دهد.

بلوکهای دیواری هبلکس AAC( بلوک سبک هوادار اتوکلاوشده) متناسب با ضخامت بلوک به کار برده شده با حداقل ۴ ساعت و حداکثر ۶ ساعت حفظ خاصیت آتش پادی در آتش سوزی مستقیم و شدید ، ایمنی ضد حریق را تضمین میکند و غیر قابل احتراق است و از گسترش آتش به سایر مکانها جلوگیری میکند. در حالیکه دیگر محصولات متداول در دیوارها مقاومت ناچیزی در برابر آتش سوزی دارند.

میزان عایق حریق بودن دیوارهای هبلکس AAC به حدی است که گرمای منتقل شده به اتاق کناری به حدی نمی رسد که حتی یک کاغذ آتش بگیرد بنابراین استفاده از دیوارهای هبلکس‌ برای کتابخانه‌ها امری حیاتی به حساب می‌آید. زیرا در این صورت کتاب‌های نفیس و گران قیمت در مخزنی که از هبلکس ساخته شده اند برای همیشه محفوظ خواهند ماند.

از بلوک هبلکس AAC می توان در ساختمان های حساس که امکان بروز آتش سوزی در آنها بالاست استفاده نمود.
این ساختمان ها شامل کتابخانه‌ها، نیروگاه ها، پتروشیمی ها، بیمارستان ها، انبارها و … می باشند.

دیوار ساخته شده با بلوک هبلکس AAC (بلوک سبک هوادار اتوکلاوشده) مقاومت بالایی در برابر آتش دارد، به گونه ای که به عنوان یک ماده ضد آتش “”Fire Wall”” معروف است. این محصول آتش نمیگیرد و در آتش سوزی گازهای سمی از خود متصاعد نمی کند.

بلوک هبلکس

4_ عایق صوتی عالی

وجود سلولهای ریز هوای موجود در ساختار بلوکها هبلکس AAC این محصول را دارای امتیاز مقاومت در برابر جذب صوت میسازد.

عایق صوت بودن بلوکهای هبلکسAAC (بلوک سبک هوادار اتوکلاو شده) را که با مسدود کردن صدا و اختلالات صوتی مانع از عبور صدا میشوند با توجه به ضخامت بلوک میتوان تا ۵۰ دسیبل ارزیابی کرد. بطوریکه دیوار ساخته شده توسط بلوک هبلکس AAC (بلوک سبک هوادار اتوکلاوشده) با ضخامت های مختلف، در حدود۴۰ تا ۵۰ دسی بل (صدای فریاد) را جذب می کند

__مناسب برای مدارس، بیمارستان، هتلها و دفاتر تجاری، ایجاد محیطی آرام برای مجتمع های پرجمعیت و دیگر ساختمانهایی که نیازمند عایق بودند در برابر صدا می باشند .

بلوک هبلکس

5_ابعاد دقیق و کارپذیری بالا و قابلیت برش

ساخته شده در سایز های دقیق

کاهش استفاده از سیمان و گچ

ایجاد دیوارهای صاف و سطوح یکپارچه بعد از اجرا

بلوکهای AAC این قابلیت را به ما میدهند که با برش و شکل دهی، دریل کردن، کوبیدن میخ و استفاده آسان از پیچ و مهره به راحتی طرح مطلوب را در آنها ایجاد کنیم.

تسهیل کردن ایجاد شیار و کانالهای برق و تاسیسات ( پس از اتمام اجرای تمام شده دیوار به راحتی میتوان شیاردهی و ایجاد کانالها را انجام داد)

بلوک هبلکس AAC (بلوک سبک اتوکلاوشده) با اره چوب بری برش خورده و ضمن کاربرد آسان، ضایعات آن بسیار ناچیز است.
موجود در سایز های مختلف و مناسب برای فضاهای گوناگون

بلوک هبلکس
بلوک هبلکس

6_ بلوک های AAC مصالحی با ویژگی های ثابت

ساخته شده از مواد غیر حساسیت زا

کمک به بهبود کیفیت هوای درون ساختمان

ماندگاری خواص و ویژگیهای بلوک برای مدت طولانی

بلوک هبلکس

7_ رفتار مناسب در برابر زلزله

بلوک های سبک با کاهش بار مرده ساختمان و کاهش جرم و توده ساختمانی، از نیروی وارده ناشی از زلزله به ساختمان کاسته و مانع تخریب و خسارت می شوند.

به طور معمول ویژگی ضد حریق بودن بلوکها از آتش سوزی و حریق ناشی از صدمات زلزله می کاهد.

بلوک دیواری هبلکس AAC به علت توپر و همگن بودن ، به هنگام زلزله عملکرد مناسبی در رفتار میان قابی نسبت به دیگر مصالح توخالی و ترد دارد.

بلوک هبلکس

8_دوستدار‌ طبیعت‌ و‌ محیط‌ زیست

این‌محصول‌به‌دلیل‌عدم‌هرگونه‌مضرات‌برای‌
محیط‌ زیست‌‌ به‌ عنوان‌صنعت‌ سبز‌ شناخته‌ می‌شود‌
که‌ویژگی‌های‌آن‌در‌این بخش‌عبارتند‌از:

  • استفاده از مواد صنعتي قابل بازيافت
  • فاقد انتشار گازهاي آلاينده ی محيط زيست
  • فاقد آلودگي حاصل از ساخت در كارخانه
  • انرژي مصرفي در توليد اين بلوكها حداقل نصف انرژي مورد نياز ديگر مصالح مشابه است

9_ مصونیت در برابر گزند آفات و حشرات

بنابر ساختار باوری بلوکها، این محصول در مقابل آسیب ناشی از موش و حشرات در امان میباشد و حشرات امکان لانه سازی در آن را ندارند.

10- مقرون به صرفه

پيوست شش آيين نامه جديد زلزله ،براي بلوکهای هبلکس(سبک هوادار اتوکلاو شده ) AAC اضافه هزينه اي ندارد،چونکه اين بلوک ها بدليل توپر بودن و بخصوص چیدمان مخصوصش که در آن بلوکها در تمامی جهات افقی و عمودی آغشته به چسب میشوند( بر خلاف بلوکهای سنتی که فقط در حالت افقی آغشته به ملات میشوند) و سبكي بيشتر از عملكرد مناسبي در برابر زلزله برخوردارند و نیازی به میلگرد بستر ندارد.

بلوک هبلکس AAC (بلوک سبک هوادار اتوکلاوشده) با حداکثر عایقی حرارت و صدا و با حداقل نازک کاری، حداقل ضایعات، کاربرد آسان و سرعت اجرا بهای تمام شده دیوار را کاهش می دهد.

بلوک هبلکس AAC ( بلوک سبک هوادار سبک اتوکلاوشده) در دیوارهای محل کاربرد سه تا چهار برابر عایقی بیشتر و متناسباً مصرف انرژی کمتری را برای استفاده کنندگان به ارمغان می آورد.

__ضخامت ۱۵ سانتی بلوک هبلکس AAC(بلوک سبک هوادار اتوکلاو شده) عایقی معادل دیوار دو لایه سفالی که در بین آن یک لایه یونولیت ۵ سانتی نیز وجود دارد، خواهد داشت و در نتیجه در هزینه مصالح و اجرا صرفه جویی می گردد.

11_ جذب آب کمتر نسبت به مصالح سنتی

– عمل آوری بلوک های هبلکس ( بتن سبک هوادار اتوکلاو شده ) AAC بمدت 12 ساعت در اتوکلاو تحت فشار بخار اشباع 12 تا ۱۳ بار و دمای ۲۰۰ درجه قرار گرفته تا به مقاومت نهایی برسد.

لذا این محصول بعد از خروج از اتوکلاو دارای رطوبتی به میزان 30 تا 35 درصد وزنی بوده لذا همانند بلوک های سیمانی نیازی به عمل آوری یا آبدهی ندارد.

_ بلوک های هبلکس AAC دارای ساختمانی متخلخل با حفرات بسته بوده و فاقد خاصیت مویینگی است

لذا بدلیل وجود سلولهای بسته هوا و غیر مرتبط باهم و عدم وجود خاصیت مویینگی به مراتب جذب آب کمتری را نسبت به مصالح سنتی نظیر آجر و بلوکهای سیمانی و سفالی دارا میباشد.

یعنی در شرایطی که در مجاورت آب بصورت غرقابی و یا بارش قرار گرفته آب 2 تا 3 سانتیمتر جذب سطحی داشته و بعد از آن با خاصیت مویینگی منتقل نمی شود.

بلوک هبلکس

12_ فاقد جمع شدگی

_ بلوک های هبلکس ( بتن سبک هوادار اتوکلاو شده ) AAC در اتوکلاو تحت فشار و دمای بالا عمل آوری شده و این مهم باعث شده این بلوکها فاقد هرگونه جمع شدگی باشند
به طوریکه حداکثر ضریب جمع شوندگی پس از خشک شدگی آن ۰٫۰۲ درصد در نظر گرفته میشود.

بلوک هبلکس

13_ جابجائی و حمل و نقل آسان با کمترین فضای اشغال شده

– بلوکهای هبلکس AAC چگالی بین ۴۵۰ تا ۶۵۰ کیلوگرم بر متر مکعب حدود ۳ تا ۴ برابر سبکتر از آجرهای سنتی قدیمی میباشد. در نتیجه حمل و نقل آنها ارزانتر است.
_ بدلیل عدم استفاده از ملات ماسه و سیمان بین بلوکها در هزینه حمل و توزیع مصالح در طبقات ساختمانی صرفه جویی میشود.

_ بدلیل بسته بندی بلوکها به صورت پالت، بلوکها و چسب درکمترین زمان بارگیری و توسط تریلی حمل میگردد و همچنین در هنگام تخلیه، پالتها توسط جرثقیل به راحتی به طبقات انتقال میشود و توسط جک پالت در نقاط مورد نظر قرار داده میشود.

بخصوص در مکانهای شلوغ و مراکز شهرها که امکان کارکردن با بالابر و نیروی انسانی دشوار میباشد و از همه مهمتر در قسمت همکف فضای کافی برای تخلیه بلوکهای سنتی ، ماسه و سیمان وجود نداشته باشد میتوان در روزهای تعطیل و یا در شب به راحتی ، همزمان و در کمترین زمان چندین تریلی را با جرثقیل در طبقات خالی کرد.
حتی میتوان در چند ساعت تا ۱۵۰۰ متر مربع بلوک هبلکس AAC را به طبقات انتقال داد.

با توجه به مزیت های بلوکهای هبلکس AAC امروزه شاهد چشمگیر استفاده از این بلوکها در مدارس ، بیمارستانها ، آپارتمانها، برجها، بانکها ، پاساژها و مساجد و بسیاری از پروژه های دیگر میباشیم.

بلوک هبلکس
بلوک هبلکس
بلوک هبلکس
بلوک هبلکس
بلوک هبلکس
بلوک هبلکس
بلوک هبلکس